• Київ Корупційний

Щоб не заважали корупції: Кличко дав завдання не впускати в залу депутатів

За декілька місяців до виборів, чиновники вирішують закрити всі питання, які збиралися роками та догодити вигідним людям. Адже термін мерства та депутатства може закінчитися, а кошти заробити потрібно встигнути і для себе і діловим партнерм допомогти. В такій атмосфері люди, які проти певних рішень і мають сміливість сказати щось меру про корупцію, – зайві. Схоже, тому двох позафракційних депутатів Київради – Святослава Кутняка та Прохора Антоненка виштовхали із зали засідань через те, що вони мали виступити проти ймовірних корупційних проектів.
Інцидент трапився 23 липня. За словами одного із депутатів, Святослава Кутняка, мер Києва Віталій Кличко особисто посприяв тому, аби їх не впустили на засідання.
“Міський голова просто дав завдання окремим депутатам не пускати нас в залу. Ми двічі заходили в сесійну залу, і нас двічі звідти виштовхували”, – зазначив Святослав Кутняк на своїй сторінці у Фейсбуці.

Він додає, що Віталій Кличко все це бачив, однак навіть не намагався зупинити перешкоджання і навіть не зробив зауваження тим депутатам, які вигнали із зали Кутняка та Антоненка. 

Депутати припускають, що їх вигнали із зали засідань через те, що вони висловили незгоду з певними корупційними питаннями, та збиралися заявити про це під час розгляду. 

“Сьогодні на сесію Київради Кличко виніс понад 700 питань. Оскільки багато з цих питань є відверто корупційними, наша #команда_Левченка раніше публічно заявляла, що ми будемо проти них виступати, щоб Кличко не зміг їх протягнути, й будемо виносити на сесії свої правки, щоб кияни знали, що насправді ховається в деяких проектах з «гарними» назвами. Це ми й планували зробити сьогодні”, – зазначили депутати.

У зв’язку з інцидентом, депутати мають наміри звернутися до поліції. 

Раніше екс-нардеп Юрій Левченко, експерт з питань містобудування Георгій Могильний, депутати Київради Святослав Кутняк і Прохор Антоненко зазначали, що сотні питань, які були винесені на сесію 23 липня, не розглядали роками.

Серед них - пів сотні проектів рішень про виділення під будівництво скверів ділянок компанії “Київзеленбуд”, проекти про виділення ділянок для шкіл. 

Однак Київрада мала розглянути й кілька резонансних проектів. Йдеться про проект рішення про повернення статусу території зелених насаджень загального користування ділянкам у парку відпочинку Протасів. На цій ділянці планують звести  ЖК Tourbillon.

Також депутати мали розглянути питання стосовно розірвання договору оренди з забудовником у Чкаловському сквері, попри те, що термін дії цього договору закінчився ще навесні.

Ймовірно, це рішення поновить оренду за мовчазною згодою, що передбачає відсутність будь-яких порушень з боку забудовника.

Крім цього, депутати Київради мали розглянути питання стосовно легалізації незаконного житлового комплексу Єнісейська садиба. Відомо, що цей ЖК збудували на самозахопленій ділянці.

Загалом 23 липня 2020 року, Київрада звільнила об’єкти компанії “Укрбуд” від сплати пайових внесків. Питання, яке стосується “Єнісейської садиби” та Протасового Яру на сесії не розглянули.З приводу Чкалівського скверу рішення депутати ухвалили, однак лише в першому читанні, тому наразі планують вносити правки.


Скільки ще "корисних" для кожного киянина рішень чиновники встигнуть прийняти, ми побачимо лише з часом, а поки залишається вірити, що Київ не забудують друзі чиновників і ті, хто запропонує більше коштів. Адже на парках для людей грошей не заробиш, а от на будівництві торговий центрів та нових ЖК – легко.