• Київ Корупційний

У Києві за майже 40 мільйонів гривень придбають систему для моніторингу довкілля

За даними «Прозоро», у Києві провели тендер на закупівлю системи програмно-апаратних засобів збору та обробки даних про стан довкілля. Тендер виграла компанія ТОВ «Енвімонітор». Загальна ціна закупівлі 39,74 млн грн. Замовник тендеру Управління екології та природних ресурсів КМДА.

За ці гроші мають закупити різне спеціалізоване обладнання, за допомогою якого проводитимуть дослідження стану навколишнього середовища.

За даними видання «Наші гроші», сума угоди, яку уклали із компанією ТОВ «Енвімонітор», виявилася лише на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі. Натомість Державна аудиторська служба розпочала перевірку, адже є причини вважати, що тендер провели із порушеннями.


Наприклад, до торгів не допустили компанію ТОВ «Алтаюр». Відмову в участі мотивували тим, що компанія надала недостовірну інформацію. Згідно з умовами тендеру, усі пристрої для відбору проб пилу мали бути сертифікованими TUV. Компанія вказала у документах, що деталі пристроїв мають відповідну сертифікацію, однак на підприємстві, яке здійснює сертифікацію TUV зазначили, що у цих пристроїв сертифікати відсутні. 

ТОВ «Алтаюр» спробували оскаржити відхилення та стверджували, що складові частини виробництва «FAI Instruments» сертифіковані. Але у цій компанії таку інформацію спростували, тому адмінколегія вирішила, що компанію ТОВ «Алтаюр» справедливо позбавили можливості брати участь у торгах.

Відповідно у компанії-переможця ТОВ «Енвімонітор» був лише один конкурент ТОВ «Агентство цифрових інновацій». 

Загалом, за даними видання «Наші гроші», пост моніторингу №4, який розташований на вул. Декабристів, 1 обійдеться у 20,58 млн грн., а пост моніторингу №8, що на вул. Каунаській, 12 – 15,67 млн грн.

Ще 2,15 мільйони гривень витратять на калібрувальний пристрій виробництва «Ecotech» відведено ще 2,15 млн грн., а 1, 34 млн – на серверну частину HPE.

Компанію ТОВ «Енвімонітор» два роки тому заснували українець Вадим Ткач та дві словацькі фірми в яких цього разу купуватимуть частину обладнання – «ENVItech» і «Eko-Term Servis»

Раніше компанія-переможець вигравала лише один тендер на суму 2,40 млн грн. Тоді замовником тендеру також було Управління екології та природних ресурсів КМДА.