• Київ Корупційний

Реконструкція спорткомплексу на Райдужному за три роки зросла в два рази

На реконструкцію знесеного спортивного комплексу на вулиці Райдужній, 33а, хочуть витратити майже 119 мільйонів гривень. Ще три роки тому відновлення спорткомплексу оцінювали в 59 мільйонів гривень. Минулого року був проведений тендер на 78 мільйонів, проте невдовзі після початку робіт угода була розірвана за згодою сторін.

Як повідомляється в тендерній пропозиції КП “Спортивний комплекс”, що розміщена на майданчику електронних закупівель “Прозоро”, на разі триває етап подання пропозицій, а торги заплановані на 8 липня. Вартість даного етапу реконструкції оцінюється в 100 мільйонів гривень, проте експертна вартість всього проекту сягає 118 мільйонів гривень.

За цим тендером, переможець повинен провести реконструкцію фізкультурно-оздоровчого комплексу на вул. Райдужній 33-а у Дніпровському районі до 31 грудня 2021 року. Після реконструкції має бути двоповерхова будівля загальною площею 4450 квадратних метрів з будівельним об’ємом 27 тисяч квадратних метрів.
Нагадаємо, що фізкультурно-оздоровчий комплекс по вулиці Райдужна, 33а, зведено наприкінці 1980-х років за типовим проектом з легких конструкцій. В середині 1990-х він згорів і відтоді закинутий. Право на постійне користування комплексом закріплене за дитячо-юнацькою спортивною школою боксу «Ринг».Згідно з технічним завданням, старі залишки будівлі мали знести і побудувати нову будівлю з утепленим фасадом і одним пасажирським ліфтом. Для спортсменів закуплять тренажери і боксерські груші. Також в новому комплексі можна буде грати в волейбол і баскетбол. Передбачені зони для гімнастики: спеціальні стінки, бруси, ваги і зростомір. Одночасно в будівлі матимуть змогу займатися 117 спортсменів. Разом з тим, в комплексі буде медкабінет і буфет, а біля будівлі універсальний спортивний майданчик.

Про реконструкцію комплексу говорили понад 15 останніх років, проте вперше до конкретики перейшли тільки в 2017 році. Тоді реконструкцію оцінили в 59 млн грн. Проте вже в 2018 році кошторис підняли до 78 млн грн.

Тодішній заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА Вадим Гутцайт пояснював дорожчання ростом цін на будівельні матеріали та збільшенням рівня зарплат.


В лютому 2019 року тендер на реконструкцію спорткомплексу з пропозицією у 72,2 млн грн виграло ТОВ “Аюдер-ХХІ”. Роботи мали бути завершені до 31 грудня 2020 року. Проте 26 листопада 2019 року сторони розірвали угоду, мотивуючи це “встановленням факту суттєвої розбіжності вартості виконання будівельних робіт, а також невідповідності проектних рішень між проектно-кошторисною документацією, а також Договором”. До того часу підрядних встиг знести та вивезти основні конструкції старої будівлі.Варто відзначити, що 2019 році було оприлюднено зображення проекту фасадів спорткомплексу, що викликало неабияке обурення у соціальних мережах. Дизайн екстер’єру будівлі називали “застарілим”, порівнюючи естетику будівлі з проектами кінця 1990-х років. В результаті столична влада погодилася змінити дизайнерське рішення, зробивши вигляд будівлі більш сучасним. Проте остаточного рішення досі не було оприлюднено.

Нещодавно, 9 червня, була завершена чергова експертиза експертним звітом ДП “Держбудекспертиза” від 9 червня 2020 року, загальна кошторисна вартість будівництва має скласти 118,8 млн грн, з яких 75,2 - будівельні роботи, 18,7 меблі та інвентар та 14,9 млн грн - інші витрати. Там же уточнюється, що станом на 5 травня 2020 року вже виконані будівельні роботи на 1,6 млн грн та інші витрати на 2,6 млн грн. Судячи з усього, це демонтажні роботи, які були виконані у 2019 році.

Проте на разі залишається незрозумілим, яким чином реконструкція за три роки здорожчала в 2 рази і чому повне знесення будівлі і зведення абсолютно нового корпусу називається реконструкцією.