• Київ Корупційний

На ремонті Русанівського каналу в Києві розікрали мільйон гривень

За день до підписання тендерної угоди слідчі оглянули Русанівський канал і виявили, що заплановані роботи вже частково виконані.

Як повідомляє видання Хмарочос, прокуратура Києва підозрює колишнього директора підрядної організації ТОВ “БК Куб” у заволодінні одним мільйоном гривень на ремонті Русанівського каналу.

Як повідомляється у електронній системі публічних закпівель “Прозорро” , підприємство уклало договір на капітальний ремонт елементів благоустрою Русанівського каналу вздовж вулиці Флоренції у 2018 році. Підрядник за 16,8 млн грн мав встановити пандуси, облаштувати пішохідні доріжки, озеленити територію, встановити лави та урни тощо.


У прокуратурі Києва вважають, що тодішній директор підрядної фірми вніс до документів неправдиві відомості про обсяги проведених робіт, щоб приховати факт їх неналежного виконання.


Екс-директору повідомлено про підозру, його дії кваліфікують як привласнення майна в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191) та службове підроблення (ч. 2 ст. 366) Кримінального кодексу.


Раніше київська прокуратура підозрювала змову між «Плесом» та «БК Куб» під час тендеру на капремонт Русанівського каналу.

Зокрема, за день до підписання угоди слідчі оглянули Русанівський канал уздовж вулиці Флоренції та виявили, що роботи вже частково виконані. Як з’ясувалося, фірма почала ремонт ще у серпні 2017 року без укладеного договору і встигла виконати роботи на 9,4 мільйона гривень. У прокуратурі вважають, що пізніше укладений договір був фіктивним.

За даними системи Prozorro, у 2016-2018 роках компанія «БК Куб» виграла тендерів на загальну суму понад 148 мільйонів гривень.