• Київ Корупційний

«Київпастранс» переплатив за 5 мільйонів літрів солярки

КП «Київпастранс» 11-16 червня за результатами тендеру уклало п’ять угод про купівлю 5 млн літрів дизелю дизельного палива на суму 72,15 млн грн.
Як повідомляється у електронній системі закупівель «Прозорро», паливо оплачуватимуть протягом 60 робочих днів після поставки наливом у автомобільний транспорт із резервуарів нафтобази до кінця 2020 року.


Хоча, сума угод на третину нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 109,50 млн грн, проте остаточні ціни є вищими за ринкові.

Так, в укладених угодах ціни різняться в межах 14,22-14,76 грн./л. В той же час, за даними видання «EnKorr», середня ринкова ціна на дрібнооптові партії дизпалива на Київщині на дату аукціону 25 травня становила 13,95 грн/л. Що було на 2-6% дешевше, повідомляє видання «Наші гроші».

Згідно договору, перший постачальник ТОВ «Глобал Сейл» має поставити 2 млн літрів дизелю на 29,06 млн грн. поставить з яких половина – по 14,30 грн./л, а половина – по 14,76 грн./л. Фірма подала документи якості на дизпаливо виробництва ВАТ «Мозирський нафтопереробний завод» (Білорусь) та виробництва АТ «Орлен Летува» (Литва). Видання «Наші гроші» повідомляє, що «Глобал Сейл» із Вишневого належить директорці Аурелії Маліковій з Києва та, судячи з електронної пошти global_sale_zvit@klo.ua і даних «EnKorr», входить у структуру «KLO».

Друга фірма ТОВ «Глуско Україна» отримає 14,58 млн грн. за 1 млн літрів дизелю виробництва ПАТ «Укртатнафта» Ігоря Коломойського або «Мозирського НПЗ» по 14,58 грн./л. Київська фірма належить швейцарській компанії «Глуско Енерджі» ізраїльського бізнесмена Нісана Моісєєва, котрого пов’язують з депутатом Верховної ради та кумом Володимира Путіна Віктором Медведчуком.

Третій постачальник ТОВ «Афіна-Кон» отримає 14,29 млн грн. за 1 млн літрів дизелю виробництва «Укртатнафти» або «Мозирського НПЗ» по 14,29 грн./л. Створена в 2015 році київська фірма зі статутним капіталом 1 тис грн належить директорці Олександрі Кубрак, яка зареєстрована в окупованому Донецьку. Але першим засновником і директором у 2015 році був Андрій Бганка з Марганця Дніпропетровської області. В його інтересах тоді за довіреністю діяла київська адвокатка Тетяна Вечірко.

Видання «Наші гроші» нагадує, що у травні 2019 року поліція відкрила кримінальне провадження проти посадових осіб КП «Київський метрополітен», які за попередньою домовленістю із представниками «Афіна-Кон» начебто привласнили державні кошти у великих розмірах шляхом внесення недостовірних даних до договорів поставки бензину та дизпалива за 2018-2019 роки.

І четвертий постачальний ТОВ «Фрагрант» за 14,22 млн грн відвантажить 1 млн літрів дизелю по 14,22 грн./л.

Фірма не подала документи якості, але їх надання вимагалось уже при поставці товару. Засновником фірми, створеної торік у Києві, є Світлана Жадобко, а директором – Павло Івасів. «EnKorr» називає її близькою до «Wexler Group».