• Київ Корупційний

Кияни звернулися до Кличка через страх обвалу на проспекті Лобановського

Зажерливість та бажання будувати всюди, може зіграти поганий жарт з чиновниками з КМДА. Мешканці одного з дворів звернулися до Віталія Кличка з проханням припинити будівництво на проспекті Лобановського в Cолом'янському районі.Як повідомляє видання “Киеввласть”, кияни  припускають, що через будівництво гаражного кооперативу на проспекті Лобановського, 6-Г може статися обвал. До речі, у грудні 2015 року тут вже відбувся зсув, через що постраждали кілька будинків. Такий випадок мав би навчити чомусь місцеву владу, але схоже, що їм байдуже. 

Нещасний випадок трапився в ніч на 1 грудня 2015 року. Тоді впала підпірна стінка біля житлового будинку, а з квартир будинку, що поруч, переселили понад 80 осіб. Крім цього, земля засипала 10 гаражів, в яких знаходилися три автомобілі. Тоді наслідки інциденту ліквідовували рятувальники, комунальники та поліція. 

Теперішнє будівництво називають незаконним, тому що власник гаража не надав на вимогу жителів ніяких дозвільних документів на будівельні роботи. 

Наразі відомо, що прибудинкова територія знаходиться на насипаному грунті, поблизу насипного схилу. У зв’язку з цим виникають побоювання, що роботи на схилі викличуть зсув або навіть обвал.

За даними місцевих жителів, вони звернулися на гарячу лінію КМДА та до правоохоронців. Також кияни мають наміри звернутися й у Державну архітектурно-будівельну інспекцію із вимогою звернути увагу на будівництво, яке може бути небезпечним для будинків, що розташовані поруч. 

Ще одне місце у Святошинському районі на вулиці Ушакова, 22-26, шість років тому визнали територією катастрофи місцевого значення. Тоді там відбулися зсуви внаслідок будівництва багатоповерхівки. 

Через це кияни у 2019 році просили владу Києва завершити проект по зміцненню будинків. Чи будуть зроблені якісь кроки для забезпечення нормальної життєдіяльності людей у даних дворах – невідомо. Але чи готове керівництво міста жертвувати життями сотень мешканців для задоволення потреб вигідних людей?