• Київ Корупційний

За скільки мільйонів "Київтелесервіс" обладнає в місті мережеву інфраструктуру

У Києві триває підключення комунальних об’єктів міста до до мережевої інфраструктури. Займається підключенням КП "Київтелесервіс". Наразі на це витратили вже понад 505 млн гривень. Всього на підключення до 2022 року мають виділити понад 800 млн гривень. Попри й так немалу суму, на це просять виділити ще 300 млн гривень.При цьому, виникає плутанина із тим, яку кількість компаній до цієї мережі уже підключили. За даними видання “КиевВласть”, угоди чомусь отримують лише компанії ТОВ "ВМ Констракшн Україна" і ТОВ "Білінтех Україна", які фігурують у кримінальному провадженні стосовно розкрадання грошей у особливо великих розмірах. Для чого підприємство співпрацює з такими ненадійними підрядниками залишається питанням.

За даними ProZorro, із 2017 року КП "Київтелесервіс" провели 14 закупівель на супровід сервісної мережевої інфраструктури. Загальна сума цих закупівель - 505,42 млн гривень. Із них 9 угод підписали із ТОВ "Білінтех Україна" на загальну суму 146 млн гривень. Ще три договори уклали із ТОВ "ВМ Констракшн Україна" на суму 357,6 млн гривень. Крім цього, одну угоду на 1,48 млн гривень уклали із ПП "Теплоенергоавтоматика" та договір на 342 тис із ТОВ "Ай Ті Інжиніринг".


До кінця цього року "Київтелесервіс" планує підключити до захищеної сервісної мережевої інфраструктури 722 об'єкти, а до кінця 2022 року - планують підключити усі муніципальні об’єкти столиці, однак за умови належного фінансування.

"Мережева інфраструктура забезпечує підключення структурних підрозділів КМДА, райдержадміністрацій (РДА), підприємств, установ і організацій комунальної власності до єдиної захищеної мережевої інфраструктури КМДА, мережі інтернет і домену kmda.gov.ua", - пояснили в "Київтелесервіс".

Все це роблять того, аби забезпечити безперебійний доступ до сервісів і програмних засобів.

Раніше мережеву інфраструктуру в Києві створювали в межах проекту "Електронна столиця". Тоді програму реалізовували на базі мережевого обладнання Hewlett-Packard, Fortinet, APC. До цієї мережі вже підключили 687 муніципальних об'єктів: у 2018 році - 235 об'єктів, в 2019 році - 437 об'єктів, ще 15 об'єктів підключено при будівництві опорної мережі. Йдеться про РДА, медзаклади, дитсадки, окремі школи, медзаклади, житлово-експлуатаційні дільниці і районні дорожньо-експлуатаційні управління.


Завдяки економії коштів, наразі до мережі вдалося під’єднати 687 об’єктів - більше, ніж планувалося за програмою "Електронна столиця". Поки на підключення 77 об’єктів у 2020 році виділили 40,2 млн, однак у КП просять більше - 300 млн, аби під’єднати 806 об’єктів.


Ймовірно, мережу створили в рамках виконання програми "Електронна столиця" на 2015 - 2018 роки за 2,85 млн гривень. За ці гроші мали модернізувати і стандартизувати IT-інфраструктури, знизити витрати на її експлуатацію за рахунок формування єдиної технічної політики, розробити та впровадити єдині IT-стандарти тощо.


Однак пізніше суми на ці роботи почали зростати. Згідно з рішенням Київради від 18 грудня 2018 року №461 / 6512, у рамках програми "Електронна столиця на 2019 - 2022 роки" мають підключити 959 комунальних об'єктів. На все це передбачили 540,9 млн гривень: 2019 рік - 120 млн гривень; 2020 рік - 40,2 млн гривень, 2021 рік - 190,2 млн гривень, 2022 рік - 190,2 млн гривень.


Очевидно, що план по підключенню об’єктів виконали на 71%, однак чомусь просять виділити додаткове фінансування - 300 млн бюджетних гривень.


Проект "Електронна столиця" передбачає й гроші на підтримку мережевої інфраструктури - 263,2 млн гривень.


На думку депутата Київради Олександр Пабата, схема по витраті грошей на інформаційні технології має на меті освоєння грошей.

Цікаво, що підприємство Київтелесервіс не має стосунку до розробки програмного забезпечення. Це підприємство створювали для роботи із кабельними операторами. Наразі ж КП - компанія, через яку можна відмити гроші.

Юрій Сиротюк зазначив, що у нього є великі питання до профільного департаменту КМДА з використання коштів, в тому числі в рамках програми "Електронна столиця".


"Зрозуміло, що діджиталізація - неминуча, це світовий тренд і те, що має зробити міські сервіси доступнішими для громадян. Але у мене великі сумніви щодо відповідності витрачених грошей киян поставленої мети і якості. Думаю, Назаров неспроста пішов з посади директора Департаменту ІКТ КМДА. Адже в Києві існує погана традиція: якщо пахне "смаженим" - чиновник йде не в СІЗО, а займатися бізнесом або відпочивати ", - зазначив Юрій Сиротюк.


За даними Youcontrol, ТОВ "Білінтех Україна" спеціалізується на діяльності у сфері інжинірингу, геології та геодезії, наданні послуг технічного консультування в цих сферах. Засновник і керівник компанії - Віктор Шахов.


Компанія уклала 77 договорів на загальну суму понад 667 млн гривень. Із КП "Київтелесервіс" фірма уклала угоди на суму 366,7 млн гривень.

Інша компанія - ТОВ "ВМ Констракшн Україна" займається будівництвом споруд електропостачання та телекомунікацій. Керує компанією Сергій Мороз.

Починаючи з 2017 року "ВМ Констракшн Україна" уклала 11 договорів на суму 415 млн гривень. Чотири із цих угод компанія підписала із КП "Київтелесервіс".


За даними “КиевВласть”, ці підприємства разом із КП "Київтелесервіс" фігурують в кримінальному провадженні. Справа стосується привласнення бюджетних коштів при закупівлях КП "Київтелесервіс". Йдеться про загальну суму договору - 693 млн гривень. За даними слідства, КП "Київтелесервіс" здійснювало закупівлі послуг зі створення та супроводу корпоративної міського зв'язку та мережевої інфраструктури, в тому числі послуги зі створення комплексної системи захисту і безпеки міської сервісної мережевої інфраструктури.