• Київ Корупційний

На набережній Дніпра збудують велодоріжку за ціною шестиполосної магістралі

У Києві планують збудувати 5-кілометрову велодоріжку від Поштової площі до моста Патона за 184,2 мільйона гривень, або 36,84 млн грн за кілометр.
Робочий проект будівництва нової велодоріжки затвердив голова КМДА Віталій Кличко своїм розпорядженням від 26 червня 2020 року .
Траса велодоріжки шириною 2-2,5 метрів простягнеться вздовж Набережного шосе на місці частково демонтованої трамвайної лінії. 

Доріжка буде складатися із 2 частин: виключно велосипедної - з асфальтобетону, покритого червоним шаром площею 13 тис. кв. м. та з велосипедно-пішохідної доріжки, покритої 1,7 тис. кв. м. тротуарної плитки без фаски(без скошених країв). Роботи розраховані на 15 місяців.
Велоспільнота Києва до цієїх дороги мала зауваження, оскільки, велосипедисти будуть змушені рухатися  з боку дороги що відділений від річки Дніпро.  Хоча, на їхню думку, була можливість опустити велодоріжку на нижню терасу набережної і тим саме вберегти велосипедистів від значної частини вихлопних газів автомобілів. 

Для порівняння, зараз від міста Ірпінь до столичного масиву Новобіличі будується нова велодоріжка довжиною 5,2 км . За попередніми даними велосипедисти зможуть користуватися новою трасою вже у липні поточного року. У найближчому майбутньому доріжку планують продовжити в напрямку Житомирської та Варшавської трас.

У квітні був проведений тендер на закупівлі, де вартість майбутньої велодоріжки оцінили 11,2 млн. грн.

Замовником виступила Служба автомобільних доріг у Київській області, виконавцем – компанія “Onur Construction International”

Нагадаємо, у 2017 році був проведений капітальний ремонт 2,5 кілометрів Набережного шосе від Поштової площі до моста Метро. Ця міська магістраль має шість смуг та широкий тротуар. Тендер виграла компанія “Onur Construction International” з пропозицією у 123 мільйони гривень. Проте у підсумку роботи обійшлися  у 103,6 млн грн. Фактично, кілометр будівництва обійшовся у 41,2 млн грн.  Загалом, тоді було замінено 63,3 тис кв метрів асфальтного покриття, 3,100 кв.м. тротуарної плитки, 4,1 км відбійника, проведено озеленення та ремонт гранітного покриття набережної.


Якою чиновники планують зробити велодоріжку, що її ціна сягає майже 200 млн. гривень? Чи дійсно там буде все, що задекларовано та чому її ціна в декілька разів вища за середньостатистичну? Відповідь ми отримаємо, коли закінчаться торги.