• Київ Корупційний

Київський метрополітен замовив роботи на понад 100 мільйонів у компанії, яка має російський слід

КП "Київський метрополітен" уклало договір на поставку та монтаж електроустаткування з запорізьким ТОВ "Плутон ІС”, який пов’язаний з російським бізнесом. Згідно договору, який був заключений за результатами перемоги у тендері, компанія отримає 108,3 млн гривень, повідомляється в електронній системі державних закупівель ProZorro.Згідно цього документу протягом 18 місяців ТОВ "Плутон ІС” має виконати технічне переоснащення на 12 електропідстанціях Святошинсько-Броварської і Оболонсько-Теремківської ліній метрополітену.

У доповненнях до договору зазначено, що це повинно підвищити енергоефективність і надійність системи електропостачання, осучаснити обладнання та збільшити його ремонтопридатність.В то же час, депутат Київради Олександр Пабат вважає, що ця закупівля може мати корупційну складову, пише видання КиевВласть. Свої побоювання він обґрунтовує тим, що в підсумковій відомості до договору більша частина коштів (79,26 млн гривень) припадає на обладнання в комплектах без розшифровки:

44 комплекти технічного переоснащення камери 825 ШВР 1,47 млн ​​гривень за комплект;

2 комплекти технічного переоснащення камери 825 ШВР 1,48 млн гривень за комплект;

8 комплектів технічного переоснащення камери 825 ШЗВ 1,45 млн гривень за комплект.

Депутат Олександр Пабат зазначає, що великий тендер пройшов на диво гладко. Зокрема, ціна договору була лише на 1% нижче від початкової, а роботи мають початися лише за 50%-ій передплаті. При цьому не менше 20% від ціни договору дістанеться субпідряднику - ПрАТ "Плутон”. 

"Засновником і директором запорізького ТОВ" Плутон ІС "є місцевий житель Дмитро Овсянікер. Він володіє ПрАТ "Плутон" з запорожцем Сергієм Сечіним і росіянином Владимиров Осиповим гендиректором та найбільшим акціонером російського ЗАТ "НВП" Енергія", яке виробляє обладнання для метро", зазначив Олександр Пабат. 

За даними аналітичної системи Youcontrol та інших відкритих джерел, засновниками ПрАТ "Плутон” є Дмитро Овсянікер (33,3% акцій), житель Запоріжжя Сергій Сечін (33,4%) і громадянин РФ, москвич Володимир Осипов (33,3%). Останній також є засновником ТОВ "Плутон ІС” та володіє контрольним пакетом московської компанії  ЗАТ "НВП" Енергія. Ця компанія з 2008 року виробляє обладнання для тягових підстанцій міського електричного транспорту.
Група "Плутон" займається виробництвом електротехнічного обладнання, в неї входять 9 компаній. В Україні вона представлена ​​ПрАТ "Плутон", в Росії - АТ "ЕТК" Плутон ", в Польщі - Pluton Polska, в Німеччині - Ingenieurbüro Hübner, в Туреччині - Pluton Turkey, в Білорусі - ТОВ" Плутон Груп ", в Індії - PPS International, в Казахстані - ПрАТ "Плутон", в Австралії - Pluton Rail PTY LTD.