• Київ Корупційний

Київський метрополітен замовив несертифікований антисептик

В період пандемії коронавірусу, коли антисептик став обов'язковим атрибутом кожного закладу, КП "Київський метрополітен" довзоляє собі замовляти несертифікований продукт, а також за завищеною ціною. І це в той час, коли у міському бюджеті постійно шукають кошти на боротьбу за пандемією.
Як стало відомо  з системи публічних продажів ProZorro, комунальне підприємство "Київський метрополітен" замовило 7 тисяч літрів дезинфікуючого засобу “Клін Стрім” на 729 тисяч ​​гривень, тобто 104,14 гривень за літр.

В той же час, депутат Київради Олександр Пабат у своєму зверненні  до  начальника ГУ Нацполіції в Києві Андрія Крищенка повідомив, що закуплений засіб не має відповідних сертифікатів, пише видання КиевВласть.

"В інформації про предмет закупівлі було зазначено, що товар повинен бути зареєстрований в Державному реєстрі дезінфікуючих засобів МОЗ України, проте в укладеному договорі цю пропозицію пропустили. Крім того, ТОВ "Він Стрім" не зареєстрована як виробник антисептика "Клін Стрім" ", - йдеться в депутатському зверненні.

Також у своєму зверненні Пабат звертає увагу, що проти переможця тендеру вже порушене кримінальне провадження за фактом поставки контрафактного антисептика до Житомирської обласної клінічної лікарні.

“Як говориться в судовій ухвалі, замість антисептиків, які повинні були бути придбані за договором, здійснювалася реалізація контрафактного дезинфікуючого засобу виробництва ТОВ "Він Стрім" з підробленими товарним знаком ТОВ "Клін Стрім””, - підкреслюється у депутатському запиті.

Спираючись на ці факти, депутат вимагає почати розслідування закупівлі КП "Київський метрополітен" антисептика у ТОВ "Клін Стрім”

Пабат висловив припущення, що якщо виробник не має дозволу на виготовлення таких засобів, то вони можуть бути небезпечними для здоров'я і не виконувати покладених на антисептики функцій.

Варто відзначити, що це не перша купівля дезінфікуючих засобів для рук з початку карантину.  9 квітня Київський метрополітен закупив 1680 літрових пляшок Дезінфекційного засобу септофан UNO на 470,4 тисяч гривень.

При тому у тендерному оголошенні було зазначене саме це найменування, а скарга щодо пропозиції дозволити брати участь у торгах постачальникам, що продають еквівалент була відхилена.  

На тендер подався єдиний заявник - ФОП Шевчук Володимир Миколайович. Він виграв тендер з пропозицією  280 гривень за літр. Для порівняння, зараз в інтернет-магазині легко знайти цей же товар за 210 гривень. За такої ціни на цій же закупці можна було б закономити 117,6 тисяч гривень.