• Київ Корупційний

У Києві парк за 62 мільйони будуватиме фірма, яка одного разу вже не виконала роботи

У Деснянському районі Києва за 62 мільйони гривень хочуть побудувати новий парк. Йдеться про ділянку вздовж проспекту Ватутіна, між проспектом Володимира Маяковського та вулицею Оноре де Бальзака.
Відповідну угоду на виконання робіт «Київзеленбуд» уклав з ТОВ «Євротехнології груп».


Відомо, що ця компанія минулого року вже вигравала перший тендер на суму 57,89 млн грн, однак через невиконання зобов’язань, замовник угоду з цією фірмою розірвав. Гроші фірмі теж не виплатили, адже компанія мала розпочати роботи у липні 2019 року, а у серпні того ж року виявилося, що на об’єкті нічого не зробили. 

Однак цей факт не завадив компанії «Євротехнології Груп» виграти і другий тендер стосовно робіт з облаштування цього ж парку. Цього разу сума угоди становить 62,00 млн грн, що майже на п’ять мільйонів більше за суму попередньої угоди. 

Ці гроші компанії мають заплатити за роботи з берегоукріплення, встановлення альтанок, лавок, урн. Крім цього, за ці ж гроші в парку мають облаштувати відкритий амфітеатр, поливо-зрошувальну мережу, велопарковку та велодоріжки, громадську вбиральню, сміттєві баки, дитячі майданчики. Також підрядники мають озеленити територію та встановити камери відеонагляду.  

Згідно з даними підсумкової відомості, для встановлення у парку придбали замовили світильники Ampera Midi 48LED за 26 тис грн. Відзначимо, що у цю суму не входить вартість доставки та ПДВ. 

Цікаво, що восени минулого року потужніші світильники за ці Ampera Midi 64LED 139W Вишгородська міська рада закупила по 8 458 грн, що приблизно втричі дешевше

Компанія «Київавтодор» також замовляла подібні світильники у травні 2018 року. Тоді їх придбали за 7 729-7 744 грн.

Схожа ситуація і з купівлею рослинною землі, яку придбають за 489 грн./куб, однак на початку літа цього ж року, КП по утриманню зелених насаджень Голосіївського району м. Києва придбало ґрунт лише за 395 грн./куб. м

Крім цього, у рамках облаштування парку закуплять і бутовий камінь М100-300. Його придбають за ціною 8 256 грн./куб. м, однак його ціна у відкритих джерелах приблизно у два з половиною рази менша.

Загалом кінцева сума договору виявилися лише на 2% нижча від очікуваної вартості закупівлі.

Як повідомляє видання «Наші Гроші», були компанії, які пропонували ціну нижчу аж на 25%. Йдеться про фірму ТОВ «Будівельна компанія «Адамант». Однак пропозицію цієї фірми відхилили, а відмову мотивували тим, що у розрахунках компанії знайшли помилки. 

Натомість представники компанії «БК «Адамант» запевняли, що в розрахунках «Євротехнології Груп» також є помилки, але пропозицію цієї фірми не відхиляли. 

Компанія «Євротехнології Груп», з якою підписали угоду на будівництво парку, наразі перебуває у власності Романа Говоруна. Ще два роки тому співвласником фірми був Тарас Бойправ, який ймовірно перебуває на посаді заступника начальника Управління капітальних вкладень «Київзеленбуду». У декларації за 2018 рік Бойправ зазначив, що є співвласником фірми «Євротехнології груп».