• Київ Корупційний

Навіщо "Київавтодор" купує техніку з порушенням тендерної процедури

Київські чиновники вже готуються до зими: за 142 млн грн наразі придбали 24 транспортні засоби за допомогою яких збираються прибирати сніг, посипати дороги та мити проїжджу частину. Київавтодор уклав два договори на купівлю з компанією ПрАТ "Нафтоавтоматика". Однак техніка, яку купило місто, на сайті виробника не значиться.
Цікаві факти виявила й Держаудитслужба: тендерна пропозиція не відповідала умовам тендерної документації. Крім цього, як повідомляє видання “КеивВласть”, тендерний комітет Київавтодору просив учасників торгів надати такі документи, які не передбачені законодавством.  

Випадки, коли в Києві купували атвівки для прибирання снігу, а потім їх не використовували, вже траплялися. Також за інформацією поліції, тоді дві мобільні машини купили за завищеною ціною. 

Нові договори на купівлю техніки Київавтодор уклав нещодавно - 1 липня 2020 року. Згідно з ними, за 141,6 млн грн, компанія Нафтоавтоматика має доставити техніку протягом 2020 року. 

Перші 12 автомобілів за 83,08 млн мають доставити зі змінним обладнанням для літнього і зимового утримання доріг на шасі МАЗ 5340С5, марка - ФПВ, модель - 442 ПВ.

За допомогою цих машин можна прибирати дороги взимку, а також проводити і літнє прибирання проїжджої частини завдяки вмонтованому вакуумному пилососу. Один такий автомобіль коштує 6,92 млн грн. 

Автомобілі, які мають доставити згідно із другим договором, дещо дешевші - по 4,88 млн за штуку. Загальна сума угоди - 58,56 млн. Її також підписали із ПрАТ "Нафтоавтоматика". 


Куплені машини матимуть змінне обладнання для внесення рідких реагентів літнього та зимового утримання доріг на шасі МАЗ 5340С5, марка ФПВ, модель - 442 ПВ. 

У компанії “Нафтоавтоматика” запевняють, що співпрацюють із ТОВ "Автосервіс на Волинській", де зможуть регулярно проводити техогляди та гарантійні ремонти. 

Деякі компанії не змогли взяти участь у тендерній процедурі. Наприклад, ТОВ "Кременчуцький автомобільний завод" не взяв участь через те, що у тендері була зазначена вимога, що в автівках має бути "кабіна підвищеної комфортності з підігрівом сидіння". Представники автозаводу просили тендерний комітет цю вимогу замінити, однак їй відмовили. 

За даними комісії Держаудитслужби, фахівці виявили, що тендерний комітет Київавтодору вимагав від учасників процедури забагато документів. Зокрема й ті, які не передбачені законом. Натомість у Київавтодорі відмовилися усувати порушення, адже на їхню думку, вони нічого не порушували.

За результатами моніторингу другого тендера, аудитори встановили, що Київавтодор порушив принцип об'єктивної і неупередженої оцінки тендерних пропозицій. Однак в цьому випадку Київавтодор із зауваженням теж не погодився. 

Компанія ПрАТ "Нафтоавтоматика" займається виробництвом кузовів для автотранспортних засобів тощо. Раніше компанія займалася ремонтом вантажівок та автобусів. Власниками акцій є три особи: Сергій Ковальов (58,9%), Дербун Інвестментс Лімітед (Віргінські острови) (16,5%) та Денис Ковальов (8%). 

Полтавським ремонтно-механічним заводом також частково володіє Сергій Ковальов, а також - депутат Полтавської міськради від БПП “Солідарність” В’ячеслав Федоряка. 

Підприємство " Нафтоавтоматика" вже не вперше бере участь в держзакупівлях. Всього з державними компаніями вони уклали 42 договори на 48 млн грн. Найчастіше послугами підприємства користувалося ДП "Національна енергетична компанія Укренерго". 

Інша компанія - ТОВ "Автосервіс на Волинській" працює на ринку зовсім нещодавно - менше року. Попри це, компанія вже уклала 35 договорів майже на 28 млн грн. Із КП "Київтеплоенерго" компанія уклала 2 договори на 14,1 млн гривень, ще 2 на 4,1 млн - з ПрАТ "АК" Київводоканал", з ДЕУ Голосіївського району - 4 договори на 3,4 млн гривень і з ДЕУ Шевченківського району - 2 договори на 2,9 млн гривень.

За даними “КиевВласть”, відколи Київавтодор очолює Олександр Густелев, ця компанія часто фігурує у кримінальних провадженнях стосовно розкрадання держкоштів. 

У 2018 році Київавтодор закупив дві машини типу Trecan 60-PD. Однак поліція встановила, що машини закупили за завищеними цінами, а самі автівки наразі не використовують. За даними слідства, йдеться про неефективне використання 32,4 млн бюджетних гривень. 

Раніше стало відомо, що упродовж п’яти місяців, з 1 листопада 2019 року по 1 квітня 2020, Київавтодор на утримання доріг та пішохідних доріжок витратив 395,4 млн, однак за минулі роки на ці ж потреби витрачали значно менше - 328,2 млн гривень.