• Київ Корупційний

Навіщо Кличко віддав землі Інституту хімії партнеру Тимошенко

Змінивши цільове призначення ділянки, мер Києва Віталій Кличко вирішив забрати землю у Інституту хімії та поверхні і віддати її партнерам депутатів з «Батьківщини». Чи справедливий такий тихий розподіл землі по відношенню до киян?
Згідно даних на сайті КМДА, Голова Київської міськдержадміністрації Віталій Кличко розпорядженням від 14 травня припинив Інституту хімії поверхні ім. О. О. Чуйка НАН України право постійного користування ділянкою площею 0,1146 га на вул. Михайлівській, 10 у Шевченківському районі Києва.Цим же розпорядженням ділянці змінили цільове призначення на землі запасу житлової та громадської забудови. Раніше це були землі досліджень і розробок для реконструкції з приведенням до первинного вигляду будівель інституту з подальшою їх експлуатацією та обслуговуванням.

Право Інституту хімії поверхонь на користування нею припиняється у зв’язку із набуттям права власності на нерухоме майно на ній компанією «ТТ Інвестментс».

ТОВ «ТТ Інвестментс» у 2016 році заснував австрієць Пауль Торстен, який відомий як керівник компанії, підконтрольної сину екс-прем’єра Миколи Азарова.

Наразі власниками ТОВ «ТТ Інвестментс» є Сергій Пробилов (99%) з Харкова і кіпрська компанія «Доспун ЛТД» (1%).

Зв’язки з народними депутатами для Пробилова не нові, адже у 2007-2012 роках він був  помічником іншого нардепа з фракції «Батьківщини» Віталія Данілова, який має спільний бізнес разом з бізнес-партнером Арсена Авакова Ігорем Котвіцьким.

Пробилов і Данілов є власниками ТОВ «Деосепт». До 2016 року співвласником цієї фірми був також чоловік лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко Олександр Тимошенко. У своїх деклараціях за 2015-2016 роки Тимошенко вказувала власність і дохід чоловіка від даної компанії.

Такий тандем Віталія Кличка з людьми «Батьківщини» зовсім не дивує. Ще у 2012 році у ЗМІ було безліч матеріалів про те, що «Батьківщина» та «УДАР» мають домовитися. Чи почнуть вони домовлятися перед черговими виборами і чи не є такий жест Кличка своєрідним бартером – покаже час.