• Київ Корупційний

У Києві на будівництві Подільського мосту завищували вартість робіт та викрадали гроші

Минулого року, у травні, правоохоронці Києва розпочали розслідування справи про розкрадання державних коштів під час будівництва Подільського мосту в столиці. За інформацією слідства, гроші вдалося вивести через схему: вартість та обсяги робіт значно завищували.
Попри те, що роботи фактично не проводилися, упродовж двох років - із 2019 по 2020, фігуранти провадження підписали угоди із шістьма компаніями. Загальна сума договорів сягнула понад 4 мільярди гривень. Гроші вивели на рахунки субпідрядних організацій, а частину грошей взагалі вивели в тіньовий обіг.

17 липня правоохоронці у Києві провели обшуки у ймовірних причетних до схеми розкрадання бюджетних коштів під час будівництва Подільського мосту. Правоохоронці змогли знайти та вилучити документи, чорнові записи та інші носії з інформацією. Ймовірно, там буде підтвердження причетності цих людей до скоєння злочину. Усі вилучені докази мають направити на експертизу. 
Фігурантів справи підозрюють у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Якщо їх визнають винними, зловмисникам загрожує до дванадцяти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Подільський міст наразі один із найбільш проблемних об'єктів Києва і найбільша антиреклама Кличка. Не добившись вирішення проблем з Подільським мостом, мер активно віддає мільйони з бюджету на інші проекти. Хоча кияни не втомлюються нагадувати чиновнику про завершення справи, активно коментуючи всі пости.