• Київ Корупційний

Кличко і його заступник "відмивають" мільйони гривень на парку "Совки"

У Києві підприємство “Київзеленбуд” разом із заступником голови КМДА Петром Пантєлєвим реконструюють парк “Совки” без затверджених проектів. Попри це на капремонт парку виділили вже близько 1,3 млн гривень. Також на початку липня 2020 року підписали черговий договір на 448,2 тис. гривень.
Йдеться про договір, який уклали 6 липня 2020 року з ТОВ "Еліт Груп Проджект". За 448,2 тис. грн компанія має зробити робочий проект капремонту парку. Під час розробки проекту підрядник має врахувати низку особливостей: розміщення спортмайданчиків з навісом, облаштування еко-парковки з можливістю поливу з боку вул. Кіпріанова, нової трансформаторної підстанції, огородження вздовж вул. Жмеринської тощо.

Наразі це вже четвертий договір на створення проектної документації для парку “Совки”, який уклав “Київзеленбуд”.

Спершу угоду на 700 тисяч гривень підписали з ТОВ "Геоекосистеми". Роботи мали завершити ще у квітні 2018 року, однак звіт про виконання цих робіт так і не опублікували, а кошти - виплатили.

Пізніше “Київзеленбуд” підписав договір  із "Геоекосистеми" на 669 тис. грн у березні 2019 року. Тоді підрядник мав виконати додаткові роботи та відкоригувати проект капремонту парку "Совки". Проте через сумніви в тому, що підрядник виконає роботу, цю угоду розвірвав "Київзеленбуд".

Ще одну угоду - третю, "Київзеленбуд" підписав у серпні 2019 року разом з ТОВ "Архітектурно-інноваційна компанія". Згідно з договором, підрядник мав відкоригувати проект капремонту парку "Совки". Роботи підряднику оплатили у повному обсязі,  однак звіт про виконання - так і не оприлюднили

Якщо підсумувати, за проектні роботи по капремонту парку "Совки" вже заплатили 1,3 млн гривень. Разом із сумою четвертої угоди, на виготовлення проектної документації витратять 2 мільйони. 

Попри те, що проект парку все ще в розробці, на ремонт території все ж витрачаються кошти. Вартість цих робіт складає 80 млн. Цікаво, чи проект потім підлаштовуватимуть під запити чиновників і потрібні компанії.

Наприклад, угоду на суму 6,56 млн уклали з ТОВ "Будмонтажсервіс І" у квітні цього року. Згідно з договором, підрядник має облаштувати покриття з ФЕМ плитки та озеленити територію, а також провести загальні роботи. Минулоріч це ж підприємство вже отримало на цьому об’єкті майже 33 млн грн. 

Саме ця компанія фігурує у кримінальному провадженні стосовно завищення вартості робіт розчищення і впорядкування озера в парку "Відрадний".

Наразі ж за інформацією КМДА, у парку вже оновили фонтан, облаштували екомаршрут, алею з фібробетону, урни тощо.

Ще один тендер, який стосується цього парку, “Київзеленбуд” оголосив 9 липня. Сума тендеру - 873,5 тис. грн. За ці гроші підрядник має озеленити територію в рамках капремонту парку "Совки".

Тут виникає запитання: для чого потрібно розробляти проект парку, якщо роботи там проводять і без нього? 

Щодо компаній, які вигравали тендери, то одні мають кримільна провадження за стягнення коштів, а інші отримували найбільші тендери від "Київзеленбуду". Наприклад, підприємство ТОВ "Еліт Груп Проджект" спеціалізується на будівництві. Стосовно компанії наразі відкрите кримінальне провадження по стягненню коштів. Раніше компанія брала участь в державних закупівлях та уклала 11 договорів на 7,7 млн гривень. Найбільший з договорів - на суму 3,8 млн грн, підписали із управлінням капбудівництва Подільської РДА.

Інша компанія - ТОВ "Геоекосистеми" спеціалізується на діяльності у сфері інжинірингу, геології та геодезії. Раніше підприємство уклало 29 договорів на 5,9 млн грн, із них на 2 млн грн із “Київзеленбудом”. 


Підприємство ТОВ "Архітектурно-інноваційна компанія" займається діяльністю в галузі архітектури. Заданими Zакупівлі, компанія уклала 26 договорів на 6,2 млн гривень із "Київзеленбудо