• Київ Корупційний

Як Кличко та Микитась суттєво наживаються на реконструкції гімназії у Голосіївському районі

За даними «Прозорро», у Києві уклали додаткову угоду про роботи з реконструкції гімназії, що у Голосіївському районі. Договір КП «Голосіїво-будінвест» підписало із компанією ТОВ «Північно-український будівельний альянс». Так звані додаткові роботи оцінили у 83,21 млн грн. 


Два роки тому ця ж компанія виграла тендер на реконструкцію гімназії №59. Тоді всі роботи мали виконати за 172,98 млн грн, а закінчити їх треба було до кінця 2019 року.

Як повідомляє видання «Наші гроші», замовник робіт встиг перерахувати компанії «Північно-український будівельний альянс» 126,30 млн грн.

Пізніше проектно-кошторисну документацію вирішили переробити, й відповідно перезатвердити проект. Через зміни у проекті, виникла потреба  у додаткових роботах. 

Новий тендер на додаткові роботи провели за спрощеною процедурою, а сума, яку витратять на реконструкцію гімназії, зросла у півтори рази. Тепер вартість усіх робіт складає 256,19 млн грн.

Згідно з новою угодою, підрядник має облаштувати фасад будівлі, покрівлю, підлогу, стелі. Подбати про електрику, вентиляцію, монтаж сантехніки, облаштування доріжок та тротуарів тощо. 

Ціни на матеріали, за якими проведуть закупівлю, неможливо порівняти із ринковими, адже наразі кошторис проекту ще не опублікували.

За даними видання «Наші гроші», компанія «Північно-український будівельний альянс» Андрію Янусевичу. Відомо, що раніше Янусевич був помічником  екс-нардепа з «Волі народу» та екс-президента держкорпорації «Укрбуд» Максима Микитася.

Раніше Микитася підозрювали в корупції та навіть заарештовували. Однак йому вдалося вийти із СІЗО під заставу.

Натомість попри усі скандали, суд дозволив компанії «Північно-український будівельний альянс» брати участь у тендерах та скасував понад 100 мільйонів штрафів, які раніше виписували цій компанії. Цікаво, що Кличко вже не вперше дозволяє Микитасю нахабно збільшувати ціни. Віталій Кличко 7 жовтня 2019 року підписав розпорядження про подорожчання будівництва скандального Шулявського мосту на 126 млн гривень. За попереднім контрактом, станом на вересень 2019 року фірмі Микитася було перераховано передплату в розмірі 99,5%. Після чого будівництво мосту повністю припинилося, а Микитась заявив про вихід з будівельного бізнесу.