• Київ Корупційний

Кличка просять розібратися із корупціонером Левченком

Члени антикорупційної комісії Київради попросили міського голову Києва Віталія Кличка провести перевірку діяльності директора комунального підприємства "Київпастранс" Дмитра Левченка.Депутати пропонують меру відсторонити керівника КП від обов’язків на період службової перевірки. Перевірку ініціюють через те, що постійно доводиться розглядати різні фінансові порушення, які пов’язані із “Київпастрансом”: розтрата бюджетних коштів, порушення під час закупівель тощо.

Як повідомляє видання "Киеввласть", основний об’єкт перевірки - матеріали із закупівель КП "Київпастранс", які є в розпорядженні антикорупційної комісії.

Ініціював проведення перевірки член антикорупційної комісії Київради Юрій Сиротюк. Він стверджує, що більшість закупівель комунальне підприємство проводить з допомогою родича керівника КП Дмитра Левченка. Також депутата хвилює й те, що нерідко на території колишніх автопарків, які належать КП “Київпастранс”, розпочинаються різні будівництва.

Також Сиротюк звинувачує Дмитра Левченка в антидержавній діяльності через те, що автобуси підприємства використали для підготовки відеороликів партії "Опозиційна платформа за життя" на День перемоги.

Раніше антикорупційна комісія вже розглядала діяльність керівника КП "Київпастранс", однак ефекту від цього не було. Наразі ж антикорупційна комісія хоче, аби КМДА відреагувала на діяльність очільника підприємства.

“До мене особисто приходив один із механіків "Київпастрансу" на прийом і розповідав, як вони закуповують вживані запчастини за ціною у 8-10 разів дорожче. У людини це був крик відчаю. Ми про це говорили, але, на жаль, ми не маємо ні слідчих, ні судових функцій" – заявив Сиротюк.

Як повідомляє “КиевВласть”, підприємство “Київпастранс” вже неодноразово фігурувало в різних кримінальних провадженнях.

У 2018 році правоохоронці відкрили провадження стосовно розтрати бюджетних коштів під час реконструкції трамвайних переїздів. Роботи виконувало ТзОВ "Рейлстрой". Слідство виявило, що підрядник завищив вартість виконаних робіт більше, ніж в 10 разів. Ймовірно, кошти ТОВ "Рейлстрой" перераховувало на рахунки фіктивних компаній.

Крім цього, за даними прокуратури, у березні 2019 року КП "Київпастранс" для того, аби отримати готівку, співпрацювали з ТОВ "Компанія експрес-плюс". Тоді цьому підприємству перерахували майже 50 млн гривень за амортизатори, підшипники, тяги і вали.

Того ж року “Київпастранс” ймовірно розтратив майже 28 млн гривень на користь ТОВ "Торгова компанія Техатон МАЗ". Згідно з документами, це підприємство мало поставляти запчастини для КП "Київпастранс". Однак у цьому випадку правоохоронці також помітили ознаки фіктивності підприємства.

Цьогоріч депутати вже зверталися до ДБР із прохання провести перевірку документів КП за матеріалами кримінальних справ за фактами розкрадання бюджетних коштів.

До слова, на початку цього року "Київпастранс" отримав дозвіл на придбання в лізинг двох сотень білоруських автобусів. Ціна питання - 50,72 млн євро. Автобуси мають купити для того, аби оновити рухомий склад КП. Проте ймовірним постачальником автобусів може стати ТОВ "Автомобільна компанія" Укравтоторг", яку пов’язують з екс-нардепом Дмитром Святашем, якого звинувачували у масштабному розкраданні грошей. Однак без лізингу 200 автобусів можуть обійтися Києву на 249,36 млн гривень дешевше.

Ймовірно, про згадані фінансові оборудки добре відомо чиновникам КМДА та більшості Віталія Кличка в київраді, але наразі реакції влади на ці дії немає. Якщо реакції немає, то є зацікавлені люди, для яких підприємство – джерело додаткового доходу, який не потрібно вносити у декларації.