• Київ Корупційний

На «Героїв Дніпра» у Києві хочуть забудувати ринок: що скажуть кияни

Над станцією метро «Героїв Дніпра» у Києві триває будівництво торгово-розважального центру. Мешканці навколишніх будинків одразу були проти будівництва, а зараз стурбувалися ще більше, адже на платформі метрополітену помітили тріщину довжиною 10 метрів. Ймовірно, поверхня тріснула через роботи на будівництві.
Дехто з киян боїться обвалів, тому перестали користуватися цією станцією, і йдуть пішки до «Мінської». Однак раніше тріщини на «Героїв Дніпра» також були, проте – менші. Цікаво, що платформа станції «Мінська» теж вкрилася тріщиною, хоча там будівництва немає.

За даними видання «Укрінформ», раніше, а саме – 30 вересня минулого року, мер Києва Віталій Кличко заявляв, що ТРЦ не будуватимуть без згоди громади, одна станом на третє жовтня - роботи там тривали повним ходом.

Крім цього, мешканців турбують і чутки, які поширюються останнім часом. Йдеться про забудову не лише над станцією, а й на ринку «Оболонь», що поруч із «Оазисом». 

Чутки з’явилися через те, що на сайті продажу нерухомості, ця територія значиться разом із вже виставленою на продаж ділянкою під «Оазис». За якийсь час на цьому ж сайті зазначили, що ділянка вже знята з продажу. Ймовірно, забудовники просто хочуть уникнути розголосу та невдоволення киян, адже як відреагують люди – поки невідомо.

Йдеться про велику ділянку, яка займає 44 555,91 кв.м, тобто 445 соток. Земля у цьому районі теж коштує недешево, приблизно – $ 36 547 за одну сотку. 

Аби підтвердити інформацію про ймовірну забудову, журналісти видання “Укрінформ” хотіли зв’язатися із керівництвом ринку, однак ті ніякої інформацію не надали. 

Можливо, якщо ділянку таки вирішать забудувати, варто очікувати протестів, адже ринок і справді користується популярність, через зручне розташування та низькі ціни. Знищення ринку залишить без роботи людей, які торгують там не один рік...


Про це редакцію "Київ Корупційний" також повідомила читачка Тетяна, яка мешкає на Оболоні.

«Цей ринок дуже потрібний жителям мікрорайону, а не ще один ТРЦ. У нас є Drean town і напівпустий Oasis. А продавців на ринку просто попередили, що все будуть зносити. І вони, і ми проти» – говорить Тетяна.Якщо ж говорити про тріщину на платформі «Героїв Дніпра», яка здійняла чимало галасу, варто відзначити, що вона і справді велика, однак не єдина на цій станції. 

Журналістам вдалося дізнатися, що поверхня тріснула десь тиждень тому, однак працівники станції переконані, що ходити там - цілком безпечно, і нічого точно не обвалиться. 

На станції метро, що неподалік – «Мінській», теж є тріщини, подекуди - навіть довші.  Можливо, тоді тріщина на поверхні станції «Героїв Дніпра» і не пов’язана з будівництвом ТРЦ? Адже над «Мінською» нічого не будують. 

Як йдеться в матеріал «Укрінформу», на думку архітекторів, станції не були розраховані на те, щоб над ними зводили будівлі.

«Станція – це довгий монолітний тунель. Ґрунти під нею відчувають навантаження навіть від сусіднього будівництва. Станції на Оболоні взагалі не були розраховані на будівництво зверху, бо вони мілкого закладення. Якщо там з’являються додаткові навантаження, то ґрунти можуть просідати і виникають тріщини, тому, звісно, певна небезпека є. Над Мінською теж є торговий центр. «Дрім таун» нерівномірно навантажив одне крило підземного тунелю, а в іншому з’явилися тріщини через це. Можливо, там акуратніше велися роботи, і тріщини виникли не одразу, а після кількох зим. А зими – це найстрашніше: заморожування, а потім танення. І тому видимі тріщини з’явилися після замороження. Надземні торгівельні центри навантажують підземний тунель, непристосований для цього. Тому можуть виникати нові тріщини. Крім того, піднімаються ґрунтові води, які і без того високі і можуть підтоплювати знизу.
Теоретично зараз прямої загрози на станції «Героїв Дніпра» немає. Але може трапитися обрушення під час чи після зими. Звичайно, це свідчить про недосконалість організації будівельних робіт та якість будівництва. Ніхто не скаже на око, через що виникла ця тріщина, тому що треба дослідити стан тунелів, перекриттів на всьому протязі, а також десь підкопати та подивитися на стан фундаментів – підмокають вони чи ні. Я би рекомендувала підсилити перекриття на всіх станціях Оболоні, які під торгівельними центрами, звичайно, за рахунок останніх», – зазначила у коментарі для “Укрінформ” віце-президентка спілки архітекторів Олена Олійник.

На думку киян, будівництво, що триває, наразі незаконне, тому вони створили ініціативну групу, яку очолили активісти Олексій Антонюк та Юрій Клейнос. Мета групи – заборонити будівництво.

«Кличко казав, що будівництво до проведення громадських слухань зупиниться, та воно все рівно не припиняється. Ми були присутні, коли приходив інспектор з ДАБІ. Мені здається, що перевірка була достатньо поверховою», – пояснює Олексій Антонюк.

На думку Олени Олійник, наразі ДАБІ немає повноважень та спеціалістів, які б могли провести експертизу. Саме тому для надання оцінки, ДАБІ має залучати сторонніх спеціалістів.

Попри все, забудовники ТРЦ надають активістам усі дозвільні документи, однак ініціативна група сумнівається в їх коректності. 

За словами іншого активіста, Юрія Клейноса, наразі у цій справі вже відкрите кримінальне провадження стосовно самозахоплення земельної ділянки. Якщо факт самозахоплення доведуть, прокуратура мала б накласти арешт на будівництво.

Люди, які були присутні на громадських слуханнях стосовно цього будівництва, переважно були проти нього. 

Однак на думку позафракційного депутата ВР Юрія Левченка, наразі громадські слухання юридично ні на що не впливають.

Наразі невідомо, чим усе закінчиться: чи забудують території над станцією “Героїв Дніпра”, якими будуть результати інспекції ДАБІ, та як сприйме це, зрештою, громада.