• Київ Корупційний

Проспект Героїв Сталінграду відремонтують за завищеними цінами

Комунальна корпорація "Київавтодор" уклала договір на ремонт проспекту Героїв Сталінграду з компанією, яка в в пропозиції більш ніж в 2 рази завищила ціни на матеріали та з цієї ж причини фігурує в кримінальному провадженні.Як повідомляється у системі державних закупівель “Прозорро”, тендер виграла одеська компанія ТОВ "Автомагістраль-Південь” запропонувавши пропозицію на 1 гривню менше ніж інший учасник ТОВ “Ростдорстрой”, який виставив пропозицію у рівно 805 мільйонів гривень.

Згідно контракту генпідрядник повинен протягом 5,5 років капітально відремонтувати проспект Героїв Сталінграда в Оболонському районі Києва. Серед робіт значиться: ремонт 5,1 км дорожнього покриття, облаштування тротуарів, острівців безпеки, освітлення та озеленення прилеглої території.

Як пише видання “Наші гроші” , у пропозиції переможця наявний кошторис, згідно якого компанія «Автомагістраль-Південь» буде вкладати в дорогу щебінь фракції 20-40 мм (марки М1000 і вище) по 944,75 гривень/м3. Натомість аналогічний матеріал у кошторисах інших підрядників, у тендерах де була конкуренція, коштував в рази дешевше. До прикладу, ПП «Автомагістраль» прописала відповідний щебінь по 267 гривень/м3, або «Хмельницьке ШБУ-56» по 410 гривень/м3. Тобто «Автомагістраль-Південь» заклала ціну подекуди у три рази дорожче аніж на конкурентних торгах.
Також у кошторисі вартість щебнево-піщаної суміші С-7 складає 1016 гривень/м3. Натомість аналогічний будівельний матеріал на ринку можна зустріти по 369 гривень. Цю ж суміш сама компанія «Автомагістраль-Південь», на іншому тендері, де на торгах була конкуренція вписала по 900 гривень/м3, що на 12% дешевше за цю пропозицію.

З загальної ціни тендеру 805 млн грн більша частина коштів припадає саме на закупку будівельних матеріалів (асфальт, пісок, бетон тощо) – 86%. На зарплати передбачено всього 3% від вартості підряду. Решта 11% включають в себе вартість експлуатації будівельних механізмів, загальновиробничі витрати, формальний прибуток підрядника (4%).

Як повідомляє видання “КиевВласть” компанія переможець зараз вже ремонтує в Києві проспект Степана Бандери за 560,2 млн грн, частини вулиці Заболотного за 318 млн грн та Академіка Туполєва за 324 млн грн. Всього КК "Київавтодор" уклала з ТОВ "Автомагістраль-Південь" 12 договорів на 2,47 млрд гривень.

Також видання відзначає, що ТОВ "Автомагістраль-Південь" і ТОВ "Ростдорстрой" пов'язують з мером Одеси Геннадієм Трухановим.

В той же час, видання “Наші гроші” підкреслює, що ці компанії відомі тим, що ходять разом на державні тендери імітуючи конкуренцію. «Ростдорстрой» та «Автомагістраль-південь» зустрілись на аукціонах – 79 разів, і у 73% випадках не конкурували між собою.

Крім того, зазначається, що обидві компанії займають перші місця у таблиці фаворитів «Укравтодору» за попередні два роки. «Автомагістраль-Південь» зібрала в Укравтодорі рекордну суму підрядів на 16,27 млрд грн, а група «Ростдорстрой» – 10,85 млрд грн. У березні-квітні цього року ці дві компанії забрали майже третину всіх великих підрядів, які розігрував Укравтодор.

Також у квітні до Антимонопольного комітету подали заяву про змову ТОВ «Автомагістраль-південь» та групи компаній «RDS», щодо вчинення порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосується спотворення результатів понад 40 тендерів сумарною вартістю майже 5 млрд грн.

"Київавтодор" підпорядковується Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, який з 6 лютого 2020 року очолює екс-заступник гендиректора КК "Київавтодор" Валентин Осипов.

Питання транспортної інфраструктури в столиці вирішує призначений 21 лютого 2020 року заступник голови КМДА Олександр Густіла (до цього з березня 2015 року очолював КК "Київавтодор").

Схоже на те, що "Київавтодор" стало підприємством, з допомогою якого київські чиновники можуть відмивати кошти.