• Київ Корупційний

Чиновники Кличка дали дозвіл на незаконне будівництво компанії екс-нардепа від “Партії регіонів”

Департамент містобудування та архітектури КМДА 15 червня видав приватному акціонерному товариству «Київський дослідно-експериментальний завод «Вугілля» видали містобудівні умови та обмеження для проектування багатофункціонального комплексу у провулку Приладний, 10.
Заявлено, що за цією адресою мають провести реконструкцію існуючого адміністративно-виробничого комплексу.

Згідно із Генпланом Києва, ділянка, на якій ведеться будівництво, площею 4,26 га - це частково промислова територія, частково - територія громадських будівель і споруд. Це свідчить про те, що на цій ділянці заборонено будувати адміністративний центр та житло. Попри це, на пров. Приладному, 10 наразі зводять житловий комплекс «Академ-квартал», який складатиметься із дев’яти - від 16 до 24 поверхів. Відомо, що будівництво комплексу - це проект компанії екс-нардепа Володимира Зубика “Інтеграл-Буд”. 
Як повідомляє видання «Наші гроші», попри те, що дозвіл на це будівництво раніше не видавали, наразі там звели два 24-поверхові житлові будинки. 
Наприкінці 2017 року компанія «КДЕЗ «Вугілля» повідомила ДАБІ про початок будівельних робіт. Однак тоді йшлося виключно про реконструкцію існуючих виробничих приміщень. Крім цього, тоді ж компанія зазначила клас наслідків - СС1, тобто - незначні. Однак це означає, що будинки не мали б мати більше за чотири поверхи. Тобто таке повідомлення про початок будівельних робіт (СС1) не давало компанії ніякого права будувати на тій ділянці багатоквартирні житлові будинки.
Як пише видання «Наші гроші», через зловживання службовим становищем чиновниками Київради, КМДА та ДАБІ, ДБР розслідує кримінальне провадження від 03.05.2019. 

Ймовірно, чиновники вчиняли протиправні дії на користь компанії ТОВ «Будівельна компанія «Інтергал-Буд», ПАТ «Київський дослідно-експериментальний завод «Вугілля» і ТОВ «Термогальванічний завод». 

Йдеться про будівництва цими компаніями за адресами:  пров. Приладний, 10 (ЖК «Академ-квартал»), просп. Перемоги, 67 (ЖК «Нивки-Парк») у Києві. 

Компанією ПАТ «КДЕЗ «Вугілля» частково володіють різні компанії: ТОВ «КУА «Крістал Ессет Менеджмент» (ПВІФ «ІнтергалБудІнвест» нвзт) (12%), ТОВ «ВК-Інвестбуд» (24%), ТОВ «Бест-Тайм» (18,5%), ТОВ «Інвестиційна технологія» (12%) і ТОВ «Вторполімери» (18,7%).

ТОВ «КУА «Крістал Ессет Менеджмент» володіє Сергій Чумак, а керує підприємством Валерій Кулаков, який працював довіреною особою тодішнього нардепа від “Партії регіонів” Володимира Зубика. Сам Зубик очолив створену у 2018 році Асоціацію «Підприємств будівельників «Інтергал-Буд».

Компанією ТОВ «ВК-Інвестбуд» частково володіє (йдеться про 57% власності) ТОВ «Вторполімери». Власник цієї компанії - Андрій Бобко, який разом із Катериною Бобко володіє ще й підприємством ТОВ «Максимум», яким керує Сергій Чумак, про якого ми згадували вище. 

Інша компанія, яка теж є частково власником ПАТ «КДЕЗ «Вугілля», ТОВ «Інвестиційна технологія» - це пайовий венчурний інвестфонд «ІнтергалБудІнвест» не диверсифікованого виду закритого типу ТОВ «КУА «Крістал Ессет Менеджмент».

Крім цього, підприємством ТОВ «Бест-Тайм» володіє Ольга Кухар. Ймовірно, родичка співвласника ТОВ «Будівельна компанії «Інтергал-Буд» Ігоря Кухаря.  Скільки ще махінацій до початку виборів проведуть у КМДА знають тільки самі чиновники. Сподіваємося, трішки заспокоять апетити команди Кличка.