• Київ Корупційний

“Партію мерів” вже почали фінансувати з міського бюджету Києва?

Як вийшло, що чиновники Кличка “навмисно” програли в суді 670 000 000 гривень бізнес-оточенню мера Одеси Геннадія Труханова або навіщо юристи КМДА “зливають” гроші відомому грузинсько-російському бізнесмену Тамазу Сомхішвілі?!


Можливо, не всі кияни в курсі, але в 2020 році доходи міста Києва, закладені в бюджет Київською міською радою, становлять 58, 826 мільярдів гривень. Що цікаво, видатки київського бюджету складають рівно стільки ж, тобто місцеві чиновники в кінці 2019 року при плануванні бюджету взагалі виключають варіант “резервного накопичення” грошових коштів міста. Ще до пандемії коронавірусу команда Віталія Кличка заклада в бюджет 6,7 мільярдів витрат на питання житлово-комунального господарства та 6,7 мільярда на галузь охорони здоров’я киян. Це публічно.


А непублічно виявляється, що фактично 670 мільйонів гривень були заплановані для “вимиття” з бюджету міста на користь таємного інвестора ТОВ “Київ Термінал” (код ЄДРПОУ: 34188582), якого пов’язують з чинним мером Одеси та ймовірним політичним союзником Віталія Кличка в “міфічній партії мерів” Геннадієм Трухановим.


Схема проста, як промови Віталія Володимировича Кличка. 18 травня 2007 року ТОВ “Київ Термінал” уклало з Головним управлінням економіки та інвестицій КМДА (зараз це Департамент економіки та інвестицій КМДА) Договір №049-13/і/20 від 18.05.2007р. про інвестування комплексної реконструкції Харківської площі з будівництвом транспортної розв`язки в різних рівнях Харківської площі в ув`язці зі станцією метрополітену, розміщенням автовокзалу, торговельних комплексів та автостоянок.


Після цього ТОВ “Київ Термінал”...6 років нічого не робить. Активісти, незалежні приватні та державні експерти час від часу повідомляли громадськість та чиновників, что будівництво залишилося лише на паперах проекту.


Через 6 років сторонами укладено Додаткову угоду від 19.12.2013р. про розірвання Інвестиційного договору №049-13/і/20 від 18.05.2007р., якою визнано та підтверджено понесення інвестором витрат на реалізацію Інвестиційного договору, що підлягають відшкодуванню. При цьому зазначається, що правочин про врегулювання питань, пов`язаних з розірванням Інвестиційного договору укладений не був, оскільки в такому б випадку чиновникам КМДА довелося б брати на себе відповідальність по оцінці масштабів будівельної афери, а також відповідальність за бездіяльність протягом усіх цих 6 років.


Чудова можливість уникнути відповідальність за прийняті рішення — перекласти цю відповідальність на інших.


23 грудня 2019 року Господарський суд Києва своєю постановою наказує стягнути з Департаменту економіки та інвестицій КМДА, безпосередньо самої КМДА та Київради 671 560 000 гривень на користь...ТОВ “Київ Термінал”, визнавши таким чином збитки ТОВ “Київ Термінал” під час партнерства з київськими чиновниками. Тобто, фантомне будівництво нанесло збитки приватній компанії “Київ Термінал” і суд зобов’язує чиновників мерії ці збитки компенсувати за рахунок бюджету міста! Що робить Віталій Кличко в ситуації, коли будівельні аферисти забирають у Києва 1,14% бюджету міста?! НІЧОГО. Чиновники не починають розкручувати ситуацію медійно, немає виступів з проханням захистити інтереси киян в Генпрокуратурі, в Міністерстві внутрішніх справ.


Юристи Департаменту економіки та інвестиції КМДА 10 січня 2020 року подають скаргу на рішення Господарського суду, але 25 лютого 2020 року скарга не взята до уваги, оскільки чиновники не сплачують повністю офіційний платіж суддівського збору: замість 1 млн гривень сплачено лише 229 тисяч. Медійно справа теж залишається лише в сфері інтересів місцевих активістів.


То на чию користь грає пасивність чиновників Кличка? ТОВ “Київ Термінал” зареєстровано в 2006 гоці перед початком “проекту”. Кінцевим бенефіціаром компанії, за даними порталу “КиевВласть” є офшорна компанія “Тондан Інвестмент Лімітед” (Британські Віргінські острови), за якою стоїть відомий російський та грузинський бізнесмен Тамаз Сомхішвілі. В 90-х роках він очолював російський гігант “Лукойл”.


До 2012 року одним з засновників ТОВ “Київ Термінал” була також одеська компанія “Городской центр стратегических разработок”, яку ЗМІ пов’язують з мером Одеси Геннадієм Трухановим. Ще на початку обговорення проекту ТОВ “Київ Термінал” називалось газетою “Крещатик” частиною будівельної групи ТОВ “Інвестиційна будівельна група Рост”, якою керував депутат від політичної партії “Доверяй делам” Геннадія Труханова Юрій Шумахер.


Схоже, команда Віталія Кличка всерйоз “підгодовує” союзників з інших міст не лише привабливими політичними обіцянками, а і цілком конкретними фінансовими ресурсами за рахунок киян.