• Київ Корупційний

У Києві пляж на Трухановому острові реконструюватиме фірма, яка фігурує у кримінальних провадження

У столиці планують реконструювати пляж на Трухановому острові. На роботи витратять 130 мільйонів гривень. Згідно з угодою, яку уклало комунальне підприємство “Київбудреконструкція”, реконструкцію виконуватиме ТОВ “Будмонтажсервіс I”.В рамках реконструкції зони відпочинку працівники мають облаштувати душову з роздягальнею, майданчики для настільного тенісу та скелелазіння, дерев’яну терасу. Реконструкцію планують почати із зони відпочинку “Центральна”. Там створять рекреаційний маршрут та займуться благоустроєм території. Завершити реконструкцію цієї зони мають завершити до кінця 2021 року.

Як пише видання “Наші гроші”, підприємство “Будмонтажсервіс I” фігурує у кількох кримінальних провадженнях. Одне з них пов’язане із завищенням вартості робіт в столичному парку “Наталка”, що на Оболоні. Тоді роботи замовило комунальне підприємство “Київзеленбуд”, загальна вартість становила - 121, 72 млн грн.

Ще одна справа стосується ймовірного привласнення коштів під час робіт з розчищення озера в столичному парку “Відрадний”. Сума замовлених робіт становила 42 млн грн.

Також компанія “Будмонтажсервіс 1” фігурує у провадженнях  ще стосовно двох парків у столиці: Куренівського та паркової зони на проспекті Шухевича.


Відомо, що “Будмонтажсервіс 1” заснували Андрій Гандзюк, Алла Гандзюк та екс-депутат Чернівецької облради з Партії регіонів Олександр Гандзюк. Наразі компанією керує Михайло Палик. Загалом на пляжі за 4,19 млн грн облаштують мотузкове містечко площею 1 300 кв. м. Комплект скеледрома 780х480х390 см обійдеться в 3,25 мільйони гривень.  Його спорудять за аналогом HBH Zigzag Z005, який розміщений в Угорщині. Дитячі майданчики також мають спорудити за німецькими аналогами, які коштуватимуть трохи менше мільйона гривень - 988 тисяч гривень.

Під час тендерної процедури чомусь відхилили пропозиції двох компаній, які пропонували провести роботи на 4% дешевше, ніж компанія переможець. Мотивували відмову тим, що компанії ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Енерго Монтаж» і ТОВ «Аврора Терм» не підтвердили свого досвіду, як того вимагала тендерна документація. Схоже, досвід привласнення бюджетних коштів став пріоритетом у виборі компанії, адже з такими чиновникам Кличка набагато легше працювати.