• Київ Корупційний

Київводоканал за рік збільшив вартість реконструкції каналізаційного колектора в 2,5 рази

ПрАТ "АК" Київводоканал " замовило реконструкцію ділянки каналізаційного колектора на вул. Вербовій у ТОВ "Славія-АКБ» на 116 млн грн, при тому, що на цю ділянку у 2019 році було заплановано 45 млн грн.Як стало відомо з оголошення електронної системи державних закупівель ProZorro, роботи на ділянці від камери гасіння напірних колекторів КНС "Ленінська кузня" до КНС "Оболонь" в Оболонському районі мають бути завершені до кінця 2021 року.

В цьому тендері прихована інформація щодо наявності або відсутності проекту реконструкції, обсягу і вартості торішніх робіт на цьому об'єкті і не обгрунтовується вартість знову замовлених робіт.

В той же час видання КиевВласть повідомляє, що на це у червні 2020 року звернула увагу Державна аудиторська служба. У відповідь на звернення, в "Київводоканалі" лише запевнили, що вартість була визначена з дотриманням вимог законодавства.

Варто зазначити, що розробку проектної документації з реконструкції колектора на вказаній ділянці "Київводоканал" замовив ще 19 лютого 2019 року в ТОВ "Інжпроектсервіс». Роботи вартістю у 1,87 млн грн підрядник мав завершити до 20 січня 2020 року. Однак, на сьогоднішній день в системі ProZorro звіт про виконання цього договору не опублікований..

Крім того, ПрАТ "АК" Київводоканал" ще в грудні 2019 року на своєму сайті повідомляло про початок реконструкції 70-метрової ділянки каналізаційного колектора по вул. Вербовій, який відводить стічні води житлового масиву Оболонь. Тоді в "Київводоканалі" заявляли, що без реконструкції може статися катастрофа, яка залишить без водопостачання цілий мікрорайон. Роботи повинні були завершити до кінця 2019 року.

Тендер на проведення реконструкції колектора на Вербовій в 2019 році в системі ProZorro знайти не вдалося. При цьому відомо, що 19 вересня 2019 року "Київводоканал" замовляв ліквідацію аварійної ситуації на каналізаційній мережі по вул. Вербовій в Оболонській районі столиці. Договір на 577 тис. грн уклали з ТОВ "Термо-1» Роботи повинні були завершити до кінця грудня 2019 року. Але, звіт про виконання даного договору в системі ProZorro теж поки не опублікований.

За інформацією ПАТ "АК" Київводоканал" 1 квітня 2020 року на балансі підприємства знаходилося 2727,41 км каналізаційних мереж, з яких 824,12 км (30%) аварійні і потребують реконструкції. У 2019 на реконструкцію міських каналізаційних мереж було виділено 214,61 млн.